Разкрит прост ключ за лозаризма



Од трпезните сорти најзастапени се: афус али, кардинал, хамбург мускат, бело зимско.

  Защо капковото напояване е идеално за поливане на лозови масиви

Ароматът има характерни силни плодови нюанси на червени и черни плодове – череша, вишна, къпина, слива с дискретни акценти на червени чушки, подправки и шоколад. Плътен вкус с добре балансирани танини, зряла закръгленост и мекота, сочен, плодов, елегантен финал.

Специално е акцентирано, върху ... Основи на овощарството

Важно е да се направи преди началото на сокодвижението. Резитба се извършва и в началото на пролетта, най-често в началото на месец март, за да се оформи лозата преди нейното разлистване. Добре е през целия период на растеж и плододаване лозата да се оформя периодично.

По дисциплината „Ампелография“, студентите  получават информация за значението, ботаническата и стопанска класификация на сем.

Климатичните промени и ефектите върху земеделието в Добруджа

Во последните неколку години одделението посветува посебно внимание на локалните и автохтоните сорти. Исто така, се работи на селекција и хибридизација на постоечкиот материјал, со цел искористување на генетските ресурси како основа за добивање клонови и нови сорти винова лоза.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Во калнедарот на лозарот спаѓаат изучувањето на грозјата кои се берат и се пренесуваат до винаријата, кастрење на лозници зимно време, орање на почвата за нејзино растресување и откривање на основата на лозниците, нивно процветување и цветање и кастрење на лозниците за добивање на грозје летно време. Лозарите не се винари бидејќи тие не ги прозиведуваат вината, туку само го надгледуваат и изучуваат процесот на растење.

Ароматът на вината розе тук се характеризира с червени горски плодове и костилкови плодове. Вкусът е ефирен, заоблен, с апетитни акценти на къпина и зряла череша. Финалът е топъл, леко тръпчив, с лозарство изразена свежест.

Системата за капково напояване може да се използва и за внасяне на торове;

Северното изложение е по-подходящо за южните и по-топли области. Дори е препоръчително за по-сухите местности с горещ климат.

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *